Jaunumi | Izbaudi lidojumu | Baloni reklāmā | Der zināt | Arhīvs | Galerija | Vizītkarte

AVE SOL LIDOJUMI
ALTIUS rīkotā lidojumu akcija AVE SOL ir dāvana izcilām Latvijas kultūras, mākslas, sporta un zinātnes personībām, kuru sasniegumi neprasa komentārus.


Lidojuma brīnumu kopā ar mums jau ir izbaudījuši Kārlis Zariņš, Imants Ziedonis, Jānis Lūsis, Zigmunds Skujiņš, Imants Kokars, Māra Zālīte, Jāzeps Pīgoznis, Jānis Vanags, Māra Cielēna, Jānis Baltvilks …


Lūk, dažas atsauksmes.


foto: A.Linarts


foto: A.Linarts


Agrā 2003.gada 6.septembra rītā lidojumā ar gaisa balonu devās Elza Radziņa un Oļģerts Šalkonis.

Skatuves karalienes un viņas dzīvesbiedra lidojums, sveicot saullēktu, noritēja virs gleznainās Gaujas senlejas Siguldas apkārtnē.


Beidzot pienāca tā diena, kad es uz mirkli atrāvos no savām kaitēm un lidoju gaisa balonā, turklāt, kopā ar savu laulāto Olģertu Šalkoni.


Šie pasakaini skaistie brīži, ko izbaudījām lidojot pāri mūsu zemītei - tie ir neaprakstāmi. Cik gan skaista, mežu un tīrumu, un upju bagāta ir mūsu zemīte!!!


Paldies par šo iespēju pacelties no zemes un paskatīties uz visu šo dabas krāšņumu no augšas. Tas ir vienreizējs un neaizmirstams.


Paldies, Jums Gunār, par šo debešķīgo brīdi! Vienmēr pateicībā Jūsu Elza Radziņa un Šalkonis.


foto: A.Linarts


foto: A.Ieviņš


foto: A.Ieviņš


AVE SOL lidojumu sērijas pirmais lidojums 2002.gadā notika 19.jūnijā, kad saullēkta pastaigā Siguldas apkārtnes debesīs devās pasaku rakstniece Māra Cielēna. Vārdu mākslinieces uzruna pēc lidojuma:


Cienījamais pilot Gunār!

Mīļie gaisa brāļi un māsas!

Pasakainais balon "Rīga"!

Ar gaviļainu prieku un pazemīgu pateicību uztveru ziņu, ka esmu uzņemta Gaisa kuģotāju brālībā, šajā apbrīnojami ietekmīgajā organizācijā, kura maigi un smalkjūtīgi katram zemes pavalstniekam liek pie sirds viņa tiesības un pienākumus - būt gatavam pacelties Debesīs.

Klusi un stipri apņemos censties dzīvot saskaņā ar brālības garu un

-

savās jūtās, domās un darbos vienmēr atbalstīt putnus, balonus, pieneņpūkas, tauriņus, lidotājus, eņģeļus, zvanu skaņas, sapņus un nekad nenoliegt un neslēpt savu radniecību ar tiem;

-

neatlikt lidošanu kaut kā mazsvarīgāka dēļ un atcerēties, ka gandrīz viss cits ir mazsvarīgāks;

-

vienmēr un visur no brīvas gribas liecināt, ka lidojums ar gaisa balonu, un balonu "Rīga" it īpaši, ir brīnišķīgs;

-

raudzīties, lai manā grozā kā uz Zemes, tā Debesīs nebūtu daudz lieku mantu;

-

darināt un iedvest citiem lidošanas sapņus un vienmēr, sirdij laimīgi sarosoties, atcerēties, ka sapņi piepildās;

-

par visstulbāko frāzi pasaulē uzskatīt jautājumu "Kāpēc ir vajadzīgi gaisa baloni?"

foto: A.Linarts

Ilgi esmu vērojis putnus. Protams, no zemes. Tagad ieraudzīju (tā vismaz liekas), kā putni raugās uz zemi. Piedzīvojums. Īstenībā neizstāstāms.

Tā rakstnieks Jānis Baltvilks pēc lidojuma gaisa balonā 7.jūlijā.

foto: A.Ieviņš


Ikgadējo Dagdas novada svētku ietvaros no 26.līdz 28.jūlijam notika Starptautisks gaisa balonu salidojums FENIKSS.

Svētkos viesojās un AVE SOL lidojumu sērijas ietvaros gleznaino, zilo ezeru zemi Latgali no putna lidojuma vēroja arī arhibīskaps Jānis Vanags un gleznotājs Jāzeps Pīgoznis.


Par lidojuma iespaidiem,-

"... Viss, kas veido lidojumu - plašums, dabas skaistums un draudzība starp cilvēkiem ir tāds, ka gribētos to piedzīvot vēl un vēl," - tā Jānis Vanags.


Jāzeps Pīgoznis: "Pirmo lidojumu ar balonu nācās gaidīt 67 gadus, bet tas, iespējams, palielina nevis samazina viņa vērtību. Pa ceļiem braucot, pasaule redzama fragmentos, bet no balona lidojuma redzams aptverošs plašums, tomēr uztveres tiešums nepazūd. Zemes burvīgais raksts iespiežas acīs un sirdī...."