Jaunumi | Izbaudi lidojumu | Baloni reklāmā | Der zināt | Arhīvs | Galerija | Vizītkarte

JAUNUMI


 

 Pateicamies ALTIUS atbalstītājiem 2015.gadā!


 

Paldies par ziedojumiem biedrībai “Ceļotāju klubs ALTIUS”!
Jūsu atbalsts, gan finansiālais, gan materiālais, gan brīvprātīgā darbā ziedotās stundas, palīdz sasniegt biedrības izvirzītos mērķus un veicina gaisa kuģošanas attīstību Latvijā.

Visus ielūdzam uz Siguldu, kur 19.decembrī notiks ALTIUS gada noslēguma pasākums “LIDOOOJUMS 2015”. Būs – Aeronautu kokteilis, bildes, “mednieku stāsti”, loterija un, protams, gaisa baloni. Vairāk informācijas zvanot uz: 29288448, vai rakstot: altius[at]altius.lv


Daudzi no jums jau ir pārliecinājušies, ka lidojumi ar gaisa baloniem ir lielisks līdzeklis aktīva un veselīga dzīvesveida piekopšanai. Mūsu gaisa kuģotāju brālībā ir vairāki simti aktīvu entuziastu un brīvprātīgo palīgu. Aicinām arī turpmāk būt kopā ar mums aizraujošajos piedzīvojumos uz zemes un debesīs.
Informāciju par ALTIUS rīkotajiem pasākumiem skatiet www.altius.lv
 


 

 22 gadi pirmajam lidojumam!

 

1992.gada 4.aprīļa agrā rītā no Doma laukuma Vecrīgā lidojumam pacēlās gaisa balons “Vinnijs”. Tas bija sākums mūsdienu Latvijas gaisa kuģošanai.

Atzīmējot pirmā lidojuma 22 gadu jubileju, ielūdzam uz gaisa kuģošanas pioniera Gunāra Dukštes
foto grāmatas „Lidojumā! Pieskārieni Latvijai” atvēršanu 2014.g. 4.aprīlī plkst.14:00 Latvijas Dabas muzejā
, Rīgā, K.Barona ielā 4 (konferenču zālē 6. stāvā).

Programmā – „Aeronautu kokteilis”, bilžu prezentācijas „Lidojuma 22 gadi” un „Pieskārieni Latvijai”,
kā arī īpaši grāmatas eksemplāri ar autoru parakstiem.

R.S.V.P.
Inta Bērente Strenga 26532769, due[at]due.lv
www.dabasmuzejs.gov.lv


P.S. Grāmatu varēs iegādāties par pašizmaksu


 


 

 20 gadi. Lidojumā!

 

Gunāra Dukštes Jubileju fotoizstāde jau pabijusi Turaidā, Siguldā, Straupē, Skrīveros un Lielvārdē. Paldies visiem, kuri palīdzēja ekspozīciju veidošanā, piedalījās pasākumos un skatīja fotogrāfijas! Nu jau vēsturiskos svētku notikumus, kā arī dažas izstādes bildes var apskatīt Gunas un Gunāra galerijās.
   Gunas galerija
   Gunāra galerija
Lidosim!
 


 

 RĪGAS VĪZIJAS 2013!

 

- Gaisa balonu svētki "Rīgas vīzijas 2013" ir aizvadīti

   www.rigavision2013.lv 


 


 Viss, kas bijis, atkal būs!

 

Ar šiem Ingas rakstītajiem vārdiem Agijas Sūnas mākslas galerijā 15.februārī tika atklāta izstāde „Gleznas sākas debesīs”. Divas nedēļas galerija bija piepildīta ar saules gaismu un siltumu, kas staroja no izstādītajiem darbiem.

Izstāde noslēgusies. Lai mūsu jaunajiem draugiem – Bārbalai, Madarai, Kārlim un Mārim radošais lidojums turpinās!
 

Viss, kas bijis, atkal būs.
 

Tam es ticu ik reizi, kad pamale krāsojas sarkana, kad pie rītausmas vārtiem sastinguši četri vēji, kad Gunārs sāk karsēt balonu lidojumam. Tur iekšā kustas putna olā sasildīta dzīvība. Siltums, es domāju - siltums! Jāatdod siltums, un tad jau atkal būs. Mūžīgā atgriešanās. Debesīs.
/Inga Ābele/ 


 SAPNIS ĪSTENOTS!

Gaisa balonā pāri Alpiem!
 

Pirmo reizi piedaloties Starptautiskās aviācijas sporta federācijas (FAI) sankcionētajā gaisa balonu ziemas čempionātā BP Gas Balloon Trophy, kas no 23. līdz 30.janvārim notika Eiropas ziemas sporta centrā Zell am See - Kaprun, Austrijā, Gunārs Dukšte izcīnīja 5.vietu garās distances lidojumā, vienlaikus piepildot savu vairākus gadus loloto sapni – gaisa balonā šķērsot Alpus.

Gunāra gandrīz 200km garais lidojums, sasniedzot 5000m augstumu, sākās Saalfelden (ap 50km no Zalcburgas) un gandrīz pēc 5 stundām noslēdzās Adrijas jūras piekrastē netālu no Triestes. Lidojums norisinājās 3 valstu – Austrijas, Slovēnijas un Itālijas gaisa telpās.

Aizraujošajā lidojumā Latvijas gaisa balona BizMārīte lidgrozā kopā ar pilotu – kapteini Gunāru Dukšti bija arī rakstniece Inga Ābele, kura pildīja navigatores pienākumus. Kopš 2009.gada vasaras arī Inga ir licencēta gaisa balonu pilote, kas nopietni aizrāvusies ar gaisa kuģošanu.

Sacensības – Festivāls, kuru sponsors ir British Petroleum Gas Austria, notika jau 31.reizi un tajās piedalījās ap 40 gaisa baloni no desmit valstīm.
 

Vairāk informācijas par pasākumu un visi sacensību rezultāti ir apskatāmi www.bpgasballoontrophy.at/trophy10 

Ceļotāju kluba ALTIUS komanda (Gunārs Dukšte, Inga Ābele, Aiva un Māris Grundmaņi) drīzumā aicinās uz tikšanos, lai ar interesentiem dalītos augstkalnu lidojumu piedzīvojumos un kopīgi pāršķirtu bilžu albumus ar Alpu ziemas skatiem no putna (balona) lidojuma.


Gunāra, Māra un Ingas fotogrāfijas ir jau apskatāmas un vēl tiks papildinātas picasa albumā. http://picasaweb.google.com/gunars.dukste/GaisaBalonaPariAlpiem#
Lidosim kopā! 


 Gleznas sākas debesīs. 2009


Ceļotāju klubs "Altius" sadarbībā ar Agijas Sūnas Mākslas galeriju uzsācis neparastu akciju „Gleznas sākas debesīs”.

18.jūlija agrā rītā Siguldas apkārtnē lidojumā ar gaisa balonu devās vairāki Latvijas mākslinieki, lai no putna lidojuma saullēkta gaismā vērotu Latvijas dabu.

Romantiskais piedzīvojums, baudot putna brīvības fenomenu un vēl nebijušas jaunatklāsmes prieku, bija iecerēts kā sākums brīvas formas vizuāliem mākslas darbiem.

Mākslinieku fantāzijas lidojuma virzienus, līdzīgi kā gaisa balonam, noteica tikai vējš.
Rasas smarža, saules skatiens, miglas balss, debesis un suņu rejas ...iedvesmoja.

Akcijas noslēgums paredzēts rudenī, kad Agijas Sūnas mākslas galerijā būs skatāmi mākslinieku darbi, kas aizsākušies „pastaigas debesīs” norises laikā.

Latvijas pieredzējušākā gaisa balonu pilota Gunāra Dukštes vadītajā gaisa kuģī ceļojumā devās Madara Gulbis, Kārlis Siliņš, Māris Upzars un Bārbala Gulbe.

Lidojuma attēlu galeriju skatiet šeit >>> 


 Baltijas ceļš gaisa balonā. Jauni rekordi. 2009

Veltījums Baltijas ceļa 20gadei.

Gunārs Dukšte svētdien 2009.gada 4.janvārī veica vēl nebijušu rekordlidojumu ar gaisa balonu.
Gaisa balons BizBizMārīte lidojumam pacēlās Metsapoolē Igaunijā pulksten 9:00. Visu dienu, no saullēkta līdz saulrietam, balons dreifēja Latvijas debesīs un pievakarē 16:33, piezemējās Aknīstes tuvumā netālu no Lietuvas robežas. Tika šķērsota visa Latvija un uzstādīti jauni Latvijas gaisa balonu lidojumu rekordi divās kategorijās: ilgumā - 7stundas 33 minūtes un attālumā – 220 kilometri.
Laika apstākļi šim ekstremālajam lidojumam bija pateicīgi - ziemas cienīgs sals -10-15 grādi, spirgts ziemeļrietumu vējš un maršruta lielākajā daļā arī saulainas debesis. Tomēr lidojuma noslēgumā virs Sēlijas negaidīti izveidojies plāns mākoņu slānis krēslas apstākļos samazināja redzamību un pilotam nācās pieņemt lēmumu piezemēties ātrāk nekā bija iecerēts. Līdz Lietuvas robežai palika aptuveni 2 kilometri.
Simbolisko Baltijas ceļu debesīs Gunārs Dukšte nolēmis turpināt uz kopīgu lidojumu tieši vēsturiskās akcijas gadadienā 23.augustā aicinot arī Igaunijas, Latvijas un Lietuvas gaisa balonu lidotājus.

Precīzākus rekordlidojuma datus, kā arī informāciju par citiem gaisa balonu lidojumiem varat iegūt sazinoties pa e-pastu: altius@altius.lv.

Gunārs šajā ziemā plāno turpināt pirms vairākiem gadiem aizsākto projektu - atklātā gaisa balona lidgrozā pacelties 8848m augstumā un skatīt Latviju no pasaules augstākā kalna Everesta augstuma. Iepriekšējais rekords 7684m tika sasniegts 2008.gada martā.
Savukārt janvāra nogalē gaisa balons BizBizMārīte būs redzams virs Alpu virsotnēm, kur piedaloties starptautiskā gaisa kuģotāju rallijā, centīsies pārlidot Bavārijas Alpu grēdas.

Paldies!!!
Rekordlidojuma atbalstītājiem: Radio SWX, CAA, LGS.
Apkalpei un zemes komandai: Ingai, Mārim un Aivai.

Lidojuma attēlu galerija 


 Gaisa balonā gandrīz 8 km augstumā, 2008


2008.gada 28.martā, sasniedzot augstumu 7684m virs jūras līmeņa, Gunārs Dukšte uzstādīja jaunu Latvijas rekordu lidojumos ar gaisa balonu.
Gaisa balons "BizMārīte", kurš pieder Ceļotāju klubam ALTIUS, lidojumu uzsāka Skrīveros pulksten 11:40. Brāzmaina piezemes vēja apstākļos balona starts bija visai sarežģīts gaisa kuģotājiem, kuri atradās lidgrozā, toties izvērtās par atraktīvu šovu skrīveriešiem, kas bija neparastā notikuma aculiecinieki. Strauji uzņemot augstumu, jau pēc 15 minūtēm balons bija pacēlies 2km augstumā virs izklaidus dreifējošiem mākoņiem un ar ātrumu 30-40 km/st virzījās austrumu virzienā. Uz Koknesi gaisa kuģotāji noraudzījās no 5 km augstuma un elpošanai sāka izmantot skābekli. Turpinot palielināt augstumu ar vertikālo ātrumu 1-2m/sek, rekordaugstums 7684m tika sasniegts virs dzelzceļa stacijas Kūkas Jēkabpils rajonā. Kopš starta brīža bija pagājusi tikai 1 stunda un 5 minūtes. Tobrīd gaisa temperatūra lidgrozā un “aiz borta” bija -40 C un balons traucās uz austrumiem ar ātrumu 107km/st. Turpinot ceļojumu ar šādu ātrumu, drīz tiktu sasniegta Krievijas robeža. Tā kā šis lidojums ar kaimiņvalsti nebija saskaņots, pilots sāka strauji samazināt augstumu (4-5m/sek), lai noķertu lēnākus vējus, kas vēl ļautu izbaudīt Latgales ziemas ainavas no putna lidojuma un droši piezemēties Latvijā. Lidojums veiksmīgi noslēdzās pēc 2 stundām un 45 minūtēm, kad balons piezemējās Brikuļos, Maltas upes krastā, netālu no Viļāniem. No starta vietas pa gaisa līniju balons bija veicis 118 km. Precīzākus rekordlidojuma datus, kā arī informāciju par citiem gaisa balonu lidojumiem varat iegūt sazinoties pa e-pastu: altius@altius.lv .
Gunārs Dukšte nākošajā ziemā plāno turpināt pirms vairākiem gadiem aizsākto projektu - atklātā gaisa balona lidgrozā pacelties 8848m augstumā un skatīt Latviju no pasaules augstākā kalna Everesta augstuma.
Iepriekšējais rekords 7097m bija sasniegts 2004.gada februārī.


Paldies!!!
Rekordlidojuma atbalstītājiem: airBaltic un B.Flikam, TVNet, CAA, LGS, Ģirtam un Arnim.
Apkalpei un zemes komandai: navigatoram Henrijam, fotovideogrāfam Guntaram, Mārītei-Ingai, Mārim un Aivai, Laurim.
Lidosim kopā!

Tehniskā informācija par izmantoto gaisa kuģi:
Karstā gaisa balons “BizMārīte” YL-012,
Modelis S-130, FAI klase AX-9, apvalka tilpums 3680m3,
Augstums 23m, diametrs pa ekvatoru 20,5m
Izgatavots 2005.g. Spānijā, ražotājs “UltraMagic”
Max celtspēja: 1365kg
Degviela: sašķidrināts propāns-butāns

 

Rīgas vīzijas 2005

No 18.līdz 21.augustam Rīgā notika viens no vasaras skaistākajiem un pārsteigumu bagātākajiem pasākumiem Rīgā - Rīgas vīzijas - starptautiskais gaisa balonu festivāls, kurā krāšņie gaisa baloni priecēja gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus.


Šogad balonu festivāls tika iekļauts Rīgas svētku 2005 programmā un sākās ar festivāla svinīgu atklāšanu Doma laukumā ceturtdien, 18.augustā plkst. 18:30, kam sekoja balonu vakara lidojums „Sveika, Rīga!” un gaisa balonu nakts spīdēšana uz AB dambja. Balonu svētku laikā laika apstākļi ļāva veikt visus 6 plānotos lidojumus.


PALDIES dalībniekiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem, kas palīdzēja gaisa balonu svētku laikā ļauties priekam! Tiekamies pēc gada!


Rīgas Vīziju 2005 foto galerija!

Rīgas vīzijas fotogrāfijās pirms gada - 2004.gada augustā.foto: Uno Auliks


foto: Uno AuliksALTIUS pilots Latvijas Meistars 2005

No 20.līdz 24.jūlijam Valmierā notika Starptautisks gaisa balonu festivāls LMT kauss 2005 un tā ietvaros Latvijas meistarsacīkstes gaisa balonu sportā. Klubu ALTIUS šajās sacensībās pārstāvēja trīs piloti: Gunārs Dukšte, Arta Slavinska un Arnis Miķelsons.


Uz LMT kausa izcīņas sacensībām bija ieradušies gandrīz 20 ārvalstu piloti, un par Latvijas Meistara titulu cīņā piedalījās visi septiņi patlaban Latvijā licencētie piloti. Notika pieci lidojumi, kuru laikā piloti savu meistarību apliecināja 13 sacensību vingrinājumos.


Noslēgumā uz Latvijas Meistarsacīkšu 2005 goda pjedestāla negaidīti dāmu bija vairāk nekā kungu, jo debitante Arta Slavinska (komanda: Gita un Uldis Ķīķeri, Uno Auliks) piekāpās tikai atzītajiem favorītiem Gunāram Dukštem (komanda: Mārtiņš Briģis, Vineta Tropiņa, Jānis Mačs) un Kristīnei Vēverei, apsteidzot visus pārējos Latvijas pilotus - vīrus.

LMT kausa izcīņas sacensībās dominēja Lietuvas un Polijas piloti. Galveno balvu ieguva lietuvietis Rimas Kostiuskevičius.


Vairāk par Latvijas gaisa kuģotāju aktivitātēm var uzzināt Latvijas Gaisa balonu sporta savienības (LGBSS) mājas lapā: www.ballooning.lvFESTO Rallijs - Ar gaisu pa gaisu

No 3.līdz 5.jūnijam Rīgā norisinājās Starptautisks gaisa balonu salidojums "FESTO Rallijs - Ar gaisu pa gaisu", kura laikā notika Latvijas kuģošanas vēsturē vēl nebijis notikums - motorizēta dirižabļa demonstrējuma lidojumi. Rallija laikā notika arī jaunākā gaisa balona "Riga Racer" prezentācija.

ALTIUS komanda atgriezusies no Eiropas čempionāta Ungārijā

No 22.līdz 28.maijam Ungārijas pilsētā Debrecenā norisinājās Eiropas čempionāts gaisa balonu sportā. ALTIUS komanda - pilots Gunārs Dukšte, Mārtiņš Briģis, Arnis Miķelsons un Mārtiņš Stirāns, bija viena no trim, kas šajās plašā mēroga sacensībās pārstāvēja Latviju. ALTIUS komanda čempionātā startēja ar Latvijas jaunāko gaisa balonu "Riga Racer".


Meistarsacīkstēs piedalījās 81 komanda no 24 valstīm. Pēc 7 sacensību lidojumiem un izpildītiem 16 uzdevumiem ALTIUS komandas pilots Gunārs Dukšte kopvērtējumā ierindojās augstajā 20.vietā. Par Eiropas čempionu kļuva pilots no Vācijas Uwe Schneider. Čempionāta organizētāju mājas lapā www.2005euballoons.com var iepazīties ar sacensību rezultātiem.


Eiropas čempionāts foto galerijā


Piemiņas plāksnes "Kāpnes uz debesīm" atklāšana


Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas vēstures asociācijas un Rīgas domes atbalstu š.g.15.februārī Citadelē, pie LR Patentu valdes ēkas tika uzstādīta piemiņas plāksne „Kāpnes uz debesīm” (autors – tēlnieks Kristaps Gulbis), kas veltīta cilvēka pirmajam lidojumam Latvijā, kuru 1804.gada 30.(18.)augustā gaisa balonā, paceļoties virs Rīgas un nolidojot ap 20 verstis, iespēja tā laika ievērojamais beļģu aeronauts, profesors, zinātnieka Voltas līdzstrādnieks Gaspars Etjēns Robertsons.


Piemiņas plāksnes atklāšanu iezīmēja gaisa balona "Rīga" klātbūtne un trīs modeļbaloniņu 1785, 1804 un 1992 aizlidošana. Katrs baloniņš simbolizē Latvijas gaisa kuģošanas vēsturē nozīmīga notikuma norises gadu:

1785.g. – E.Bīnemaņa eksperimentālo baloniņu pirmie lidojumi.

1804.g. – Cilvēka pirmais lidojums Latvijā, G.E.Robertsons.

1992.g. – Mūsdienu gaisa kuģošanas aizsākums ar balonu „Vinnijs”.

Apliecinot savu uzticību gaisa kuģošanai un cieņu tās vēsturei, ar savu klātbūtni piemiņas zīmes atklāšanu pagodināja Rīga domes pārstāvji - Māris Tralmaks, Aivars Kreituss un Dainis Īvāns, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, Ekonomikas ministrijas Tūrisma departamenta direktores vietniece Aira Andriksone, akadēmiķis Jānis Stradiņš, gleznotājs Jāzeps Pīgoznis, režisors Oļģerts Šalkonis, rakstnieki Māra Cielēna un Zigmunds Skujiņš, kordiriģents Imants Kokars, Air Baltic Corporation viceprezidents Gunthers Sollingers u.c. Muzikālu priekšnesumu sniedza pūtēju orķestris "Rīga", ērģelnieks Roberts Hansons un kora "Ave Sol" vokālā grupa.

Klubs ALTIUS pateicas par atbalstu LR Patentu valdes direktoram Zigrīdam Aumeisteram un koncertzāles "Ave Sol" vadītājai Sarmītei Janfeldei!

Klubs ALTIUS pateicas visiem tiem, kas nevarēja ierasties, bet domās bija kopā ar mums un ļāvās lidojumam!
Gaisa balons "Rīga" atgriezies no Šveices Alpiem!


Ceļotāju kluba ALTIUS komanda no 22.-30.janvārim piedalījās populārajā Alpu gaisa balonu festivālā “27’eme Semaine de Ballons”. Šoreiz kopā ar Gunāru Dukšti iekrāt Alpu lidojumu pieredzi devās Latvijas jaunākā gaisa balonu pilote Arta Slavinska, kā arī studentpilots Viesturs Koziols. Festivāla dienās viņiem vēl pievienojās arī citi kluba ALTIUS biedri un sponsori.


Šis ir pasaulē populārākais gaisa balonu festivāls ziemas apstākļos, kurš notika jau 27.reizi un tajā piedalījās ap 100 gaisa baloni no daudzām pasaules valstīm. ALTIUS komandai ar gaisa balonu „Rīga” šī bija jau 4.reize šajā fantastiskajā pasākumā, kurš noris klinšu un ledāju ieskautajā Pays-d’Enhaut ielejā. Festivāla norisi arī šogad, kā katru gadu, vēroja vairāki desmiti tūkstoši apmeklētāju, un tas tika atspoguļots daudzos starptautiski pazīstamos medijos.


Informācija par festivālu www.ballonsfestival.ch

Foto galerijas par lidojumiem Alpos - 2005 un 2003


Jaunā gada sagaidīšana Žagarkalnā


www.zagarkalns.lv, foto, attēli, aktuālās bildes.Gaisa balonu pilotu skola

Vēlies kļūt par gaisa balonu pilotu? No 2004.gada maija to var izdarīt arī Latvijā.

Kādas ir prasības? Kā rīkoties, lai iegūtu gaisa balonu pilota licenci? Atbildes meklē te.

Nāc pasakā!

... par balonmeiteni un balonpuiku, kad pat dīķīši, vēsmas nesti, kāpa debesīs kā sudraba burbuļi.

... par dienām, kad pārī ar vēsmu, brīzi vai pūtienu nekas brīnišķīgs nesanāk.

... par draugu, ar kuru kopā izklusēt pašas slēptākās domas un jūtas.

... par sapņiem...


Palasi Māras Cielēnas pasaku grāmatu! Pasapņo!

Īsteno vienu no Lielajiem Sapņiem! Lidosim kopā!


Citus notikumus meklējiet arhīvā!