Jaunumi | Izbaudi lidojumu | Baloni reklāmā | Der zināt | Arhīvs | Galerija | Vizītkarte

LIDOJUMS


foto: J.Dripe

Pastaiga mākoņos!

Laipni lūdzam brīnišķīgajā, satraukuma un piedzīvojumu pilnajā gaisa balonu pasaulē! Romantiskie gaisa kuģi tev palīdzēs īstenot sapni, dodot iespēju justies kā putnam un vērot zemi no mākoņu augstumiem.


Attēlos redzami lidojumu mirkļi un daži no mūsu pasažieriem.

Tu vari viņiem pievienoties! Gaidām!

Tālrunis: 29288448

E - pasts: altius@altius.lv

Lidojam visos gadalaikos.

Padomi

Esam pārliecināti, ka pirmais lidojums gaisa balonā tev kļūs par neaizmirstamu notikumu, tomēr, pirms doties šajā aizraujošajā ceļojumā, ieklausies dažos padomos.


foto: A.Linarts
 

Kur lidojums sāksies un kāds būs maršruts?

Gaisa balona lidojums var notikt jebkurā Latvijas novadā, tajā skaitā arī virs Rīgas, par to papildus vienojoties. Tomēr galvenokārt piedāvājam un iesakām lidojumus Siguldas apkārtnē. Kopā ar mums tu izbaudīsi Gaujas senlejas krāšņumu saullēktā, sajūsmināsies par Turaidas pils harmoniju, vērojot to no putna lidojuma augstumiem, un no lidgroza sūtīsi sveicienus daudzajiem tūristiem - ievziedu vai krāsaino rudens lapu skaistuma baudītājiem.

Gaisa balons lido tikai vēja virzienā, tāpēc, plānojot maršrutu, pilots analizē kartes un izvēlas tādu starta vietu, lai pēc skaista lidojuma būtu arī piemērotas un drošas piezemēšanās iespējas. Parasti lidojuma laikā gaisa balons veic 10 - 20 km lielu attālumu.


foto: V.Koziols


Cik ilgs būs lidojums?

Lidojuma ilgums atkarīgs no meteoroloģiskajiem apstākļiem, maršruta un citiem nosacījumiem, kurus pirms lidojuma rūpīgi novērtē pilots. Vidējs lidojuma ilgums ir 1 stunda. Taču piemērotas pacelšanās vietas meklēšana, balona sagatavošana lidojumam, pats lidojums un citi procesi kopumā aizņem 3 līdz 4 stundas.

foto: A.Linarts


Vai var lidot jebkurā gadalaikā?

Ja nav nokrišņu un vēja ātrums nepārsniedz pieļaujamos 5 - 6 m/sek, tad lidojums var notikt, neskatoties uz gadalaiku un pat gaisa temperatūru. Protams, ziemas, agra pavasara vai vēla rudens mēnešos labvēlīgu laikapstākļu un līdz ar to lidojuma iespējas varbūtība ir mazāka kā vasarā. Vasarā lidojumiem piemērotākais laiks ir rītos, 2 - 3 stundas pēc saullēkta, un vakaros, 2 - 3 stundas pirms krēslas iestāšanās. Dienas vidus balonu lidošanai reizēm izmantojams tikai ziemās.


Vai lidojumu var pasniegt kā dāvanu?

Jā - tā ir jauka un netradicionāla dāvana, ar ko pārsteigt draugus, tuviniekus un paziņas dzimšanas dienā, laulību jubilejā vai citā svinīgā notikumā. Tā var būt arī lieliska kāzu dāvana. Tu jau iepriekš vari saņemt Lidojuma karti un informatīvu bukletu, ko savlaicīgi pasniegt gaviļniekam. Lidojums kā dāvana var būt arī negaidīts pārsteigums. Mēs esam gatavi šo noslēpumu glabāt kopā ar tevi līdz pat lidojuma sākumam.

fotogrāfs Atis Ieviņš


Vai lidojuma laikā ir iespējams ņemt līdzi fotoaparātu, video vai kinokameru?

Jā - to var darīt, ar noteikumu, ka uzņemtie materiāli netiks izmantoti komerciālos nolūkos. Lidojuma un piezemēšanās laikā vērīgi uzklausi un ievēro pilota norādījumus, jo ar savu īpašumu riskē tu pats.

operas solists Kārlis Zariņš, kordiriģents Imants Kokars, komponists Mārtiņš Brauns


Cik pasažieri var lidot viena lidojuma laikā?

Mūsu gaisa kuģu flote sastāv no 6 atšķirīgas celtspējas gaisa baloniem. Grupas lidojumos, atkarībā no pasažieru svara un vecuma, lidgrozā atrodas 3 – 8 personas. Piedāvājam arī ekskluzīvu lidojumu tikai diviem pasažieriem. Ir iespējams vienlaikus lidot ar vairākiem gaisa baloniem - tas ir īpaši skaists lidojums, kad var sasaukties ar draugiem debesīs un tos fotografēt blakus balonu lidgrozos. Organizējam arī lidojumus „hop on – hop off” - balons lido ar pieturām (starpnosēšanos), kuru laikā notiek pasažieru nomaiņa un lidojums turpinās. Tādejādi vienā rītā vai vakarā var lidot grupa līdz pat 20 cilvēkiem.
 

foto: L.Vasiļūna LA


Vai pēc lidojuma es saņemšu kādu piemiņas velti?

Lidojumam noslēdzoties, tu kļūsi par visā pasaulē populāra un tradicionāla gaisa kuģotāju rituāla galveno varoni. Šampanieša lietus lidojuma noslēgumā ir neiztrūkstoša iesvētību sastāvdaļa. Protams, būs goda diploms, pārsteigumi un fotogrāfijas, kurās iemūžināti neaizmirstamie mirkļi. 


Kāds ir lidojumam vispiemērotākais apģērbs?

Iesakām sportisku, no dabiskiem materiāliem izgatavotu tērpu (garās bikses un kreklu, un/vai svīteri, un/vai jaku ar garām piedurknēm), kurā tu justos ērti dodoties pat vairāku stundu pārgājienā brīvā dabā. Arī apaviem jāatbilst galvenajai prasībai - tiem jābūt ērtiem. Tātad - nost ar augstiem papēžiem! Gaisa temperatūra lidojuma laikā īpaši neatšķirsies no temperatūras uz zemes, tāpēc nav nepieciešams speciāli "tuntuļoties". Tikai atceries, ka ziemas laikā debesīs nebūs siltāks kā uz zemes.


Vai pasažieriem ir kādi vecuma ierobežojumi?

Līdz šim mūsu vecākais pasažieris bija nosvinējis 100 gadu jubileju, savukārt jaunākais - apguvis Ābeces pirmās lappuses.

Svarīgi, lai degungals sniegtos vismaz līdz groza malai. Pirms lidojuma iesakām mūs informēt par savu veselības stāvokli un traucējumiem, kas bijuši agrāk vai patlaban un, kuri, tavuprāt, varētu izpausties lidojuma laikā. Fiziskās sagatavotības novērtējumam, piedāvājam "kosmonauta testu" - ja tu vari uzkāpt uz taburetes un no tās nolecot neesi zaudējis samaņu, tava kondīcija atbilst normai. Garīgo spēku vērtējumam mērauklu izvēlies pats.

dzejniece Māra Zālīte, gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte


Lidojumu izmaksas?
Gaisa balona komplekts, lai arī ģeniāli vienkāršs savā konstrukcijā, tomēr maksā ne mazāk kā jauna vieglā automašīna. Drošiem lidojumiem tas kalpo 5 – 8 gadus. Savukārt, tiešās lidojuma izmaksas - propāna gāze, degviela automašīnai, auto un piekabes amortizācija, apdrošināšana u.c. izdevumi, sastāda nemazāk par 200 EUR. Tie ir iemesli, kāpēc lidojuma prieks nav lēts.

Tomēr ALTIUS piedāvā iespēju pacelties debesīs pat bez maksas.
Kļūsti par kluba ALTIUS biedru, atbalstītāju vai brīvprātīgo palīgu un Lido! ..ooo!!!

Klubs ALTIUS ir biedrība, kuras mērķis ir gaisa kuģošanas popularizēšana un attīstība, nevis regulāra komercdarbība. Tāpēc būsim pateicīgi ikvienam, kurš ar savām idejām un enerģiju, vai arī veicot ziedojumu klubam, palīdzēs sasniegt ALTIUS mērķus.

Ja vēlies iznomāt gaisa balonu īpašam notikumam – lidojumam. Arī tas ir iespējams. Šeit lasi par citām iespējām >>>

Zvani uz 29288448, jeb izmanto e-pasta adresi altius[at]altius.lv, lai iegūtu vēl plašāku informāciju par gaisa balonu lidojumiem.

Esam pateicīgi par tavu interesi, šaubām, vēlēšanos un apņēmību pievienoties mums, lai kopīgi dalītos priekā, vērojot Latvijas skaistumu un baudot brīnišķo sajūtu - būt kā putnam.

Labu ceļavēju!